Elektronickou spisovou službu nové generace jsme představili na 25. ročníku ISSS.
Výzkumný tým S&T CZ do nového softwaru implementoval nejnovější IT technologie, včetně umělé inteligence (AI), vyvinul unikátní metody zpracování dokumentů a staví na vlastních řešeních. Výsledkem je inteligentní služba, kterou lze bezpečně přizpůsobovat individuálním potřebám jednotlivých agend tak, aby za zaměstnance odpracovala maximum rutinních administrativních úkonů.
Dvacetileté zkušenosti ve vývoji, provozování a dodávání spisové služby AthenA jsme spojili s nejnovějším vědeckým výzkumem a vytvořili jsme aplikaci, která pomáhá uživateli, přizpůsobuje se jeho požadavkům, udržuje systém, poskytuje přehled a hlídá termíny. Elektronická spisová služba nové generace má jasné ambice posunout zpracování agendy ve státní správě na vyšší úroveň. Na konferenci ISSS ji představila Jitka Košovanová z týmu Public.
Kybernetické bezpečnosti se ve své přednášce věnoval Dominik Klus z týmu Cyber Security. Představil trendy ve sběru a vyhodnocování bezpečnostních dat, jejichž cílem je konsolidace řešení a zjednodušení obsluhy. Doporučil technologii od firmy Trend Micro, která pomocí XDR senzorů očistí bezpečnostní hlášení “od šumu” a jednotlivé střípky informací spojí do ucelených bezpečnostních příběhů, kterými je potřeba se zabývat. Tím se výrazně sníží nároky na personální pokrytí bezpečnostních řešení a zvýší se pochopení a možnost reakce na případnou událost. Na závěr Dominik doporučil nejen reaktivně řešit již vzniklé situace, ale především jim proaktivně předcházet!