Devatenáctá na světě. Nová akademie VINCI Energies nabídne kurzy pro 1750 zaměstnanců v Česku a na Slovensku

Devatenáctá pobočka VINCI Energies na světě zná svoje místo. 8. dubna se slavnostně otevřela v České republice. Hlavní sídlo bude mít akademie v Brně, kurzy pak nabídne i v Praze. Vzdělávat se v nové pobočce bude moci víc jak 1750 zaměstnanců z Česka a Slovenska.

Na začátku svého fungování nabídne akademie sérii školení v rámci kariérní cesty pro pozice BUGM, Project manager a Head of support functions. „Naším cílem je nabídnout pro letošek čtyři základní tréninky, tedy Quartz M1 a M2, Project Management a Strategy and Marketing,“ říká ředitelka akademie Lenka Crawford-Lann. „Z první série kurzů, které jsme vypsali, jsme ještě před spuštěním měli obsazenou většinu kapacity kurzů a aktuálně přidáváme další termíny,“ doplnila. 

Akademie bude sloužit pro všechny perimetry operující v Česku a na Slovensku. Ty jsou součástí tří polů – VINCI Energies Central & Eastern Europe, VE Central & Eastern Europe ICT a také VE Deutschland – Building & Government Services. 

„Věřím, že spuštění akademie zvýší dosah a konzistenci vzdělávání. To je cíl, který si od akademie slibujeme,“ uvedl při slavnostním otevření akademie Ladislav Urban. 

„Myšlenka otevřít akademii je dva roky stará. Uvědomujeme si, že vzdělávání je důležitou součástí naší práce a je třeba je v Česku a na Slovensku posílit,“ doplnil Zdeněk Židek. 

Slavnostního otevření se zúčastnil Vincent Peyriere, globální ředitel VINCI Energies Academy. „Naše akademie pokrývá 95 procent zaměstnanců skupiny, česká a slovenská pobočka bude devatenáctá. Už příští měsíc plánujeme otevřít dvacátou akademii v Americe,“ nastínil. „První akademie byla otevřena v Montesson u Paříže už v roce 1992 a jejím účelem bylo sdílet kursy QUARTZ jako podstaty našeho podnikání,“ připomněl. 

Akademie bude v Brně působit ve školicím centru společnosti VARS BRNO, v Praze pak najde místo v prostorách společností OMEXOM GA Energo a OMEXOM Elektrotrans.

„Nyní připravujeme tréninkový plán pro rok 2026, který už bude mít národní rozměr a pokryje potřeby jednotlivých společností v Česku a na Slovensku,“ nastínila Lenka Crawford-Lann.

Na oficiální otevření akademie navázal společenský večer, který se konal v prostoru skleníku Johanna Gregora Mendela. Tři roky stará stavba od prestižního studia Chybík & Krištof Architects stojí na místě, kde slavný vědec podnikal své pokusy a kde vznikly základy moderní genetiky. Předtím účastníci navštívili historické vodojemy v Brně.